שרה פינטו.

לשכירים
שמחשבנים נכון

השירותים שלנו

01

החזרי מס

משרדנו מטפל בבדיקת זכאות להחזרי מס לשכירים. הסיבות להחזרי מס הן מגוונות וכוללות למשל עבודה רק בחלק מחודשי השנה, או עבודה במספר מקומות במקביל. 

02

החזר מס שבח

משרדנו נותן שרות של ביצוע החזר מס שבח. אם מכרתם דירה שניה ושילמתם מס שבח- ניתן לבדוק אפשרויות לקבלת המס חזרה. 

03

תכנון וליווי פרישה

משרדנו נותן שרות של תכנון וליווי פרישה עבור עובדים שהגיעו לשלב הפרישה, לפי רצון הלקוח ותוך מיטוב חוקי המס לטובתו, וכן מבצע תהליך קיבוע זכויות.  

8,000,000,000 ₪

ממתינים בקופת המדינה לשכירים הזכאים להחזר מס.

חלק מהכסף הזה- יכול להיות שלכם!

החזרי מס לשכירים

איך זה עובד?

שכירים רבים משלמים מידי חודש תשלומי מיסים קבועים למס הכנסה. מיסים אלו מנכים מסכום הברוטו של המשכורת החודשית ומצטברים לאלפי שקלים בשנה. פעמים רבות ניתן לקבל בחזרה כספים אלו ע"פ קריטריונים מוגדרים וקבועים בחוק, לצורך כך מספיקה בדיקת זכאות אצל יועץ מס מקצועי שיבחן את הנתונים האישיים שלכם, ואולי גם אתם תקבלו את הכסף בחזרה.

יש לכם שישים שניות פנויות?
זה בדיוק הזמן שיידרש לכם על מנת לענות על שאלון אנונימי קצר ופשוט, שיזהה כמה סיכויים יש לכם לקבל מרשות המיסים כסף בחזרה.

האם בשש השנים האחרונות שילמתם מס?

בחרו בתשובות הנכונות לגביכם:

אחוז הסיכוי שמגיע לכם החזר מס: %

  הפלוסים שלנו

  נוחות

  הליך פשוט

  מהיום, החזר מס זה קל!
  מלאו את שאלון הזכאות שלנו שמחשב אוטומטית את ההיתכנות להחזר מס, ובמידה ותמצאו זכאים- ניצור אתכם קשר, ונדריך אתכם כיצד להמשיך את התהליך. תוך פרק זמן קצר תראו את הכסף בחשבון הבנק שלכם.

  מקסום זכויות

  בהתאמה לנתונים

  מגיע לכם לקבל את המקסימום!
  על בסיס השאלון נבדוק עבורכם את כל האופציות האפשריות להחזר מס, בהתאם למצבכם האישי ולנתונים רלוונטיים נוספים. הבדיקה היסודית תאפשר לנו למקסם את זכויותיכם ולהשיג לכם את המירב.

  .

  נגישות

  חיסכון בירוקרטי

  ללא איסוף מסמכים מקדים.
  בהגשת הדו"ח לרשות המיסים יש לצרף מסמכים שונים, לדוגמא טפסי 106– ריכוז שכר שנתי, מכל מקומות העבודה שלכם. כמייצגים במס הכנסה ובביטוח לאומי, נוכל לחסוך לכם זמן, אנרגיה ומאמץ, ולהשיג בעצמנו חלק מהמסמכים הדרושים.

  מקצועיות

  ניסיון וידע

  אצלנו תהנו מהחזר מקצועי ומחושב.
  הוותק והניסיון שלנו בתחום הכנת דו"חות לרשות המיסים, מאפשרים לנו לבצע עבודה מושלמת. החל משלב זיהוי האופציות האפשריות להחזר, ועד למעקב אחר גובה הסכום המתקבל על מנת לוודא שקיבלתם את המקסימום. שימו לב, טעות בהכנת הדו"ח שנובעת מחוסר ידע או העדר מקצועיות- עלולה לגרום לכם להפסד של מאות ואלפי שקלים!

  רלוונטיות

  התעדכנות מתמדת

  כדי שתקבלו את כל מה שמגיע לכם חזרה
  אנחנו מתעדכנים ללא הפסקה בחוקים ובעדכוני המס המתחדשים באופן קבוע, ומתאימים את נתוני הדו"ח לפיהם. פעמים רבות, משמעות העדכונים החדשים הינה שינוי משמעותי בגובה ההחזר והשגת סכום מקסימלי.

  אחריות

  לכל אורך הדרך

  לא משלמים לפני שמקבלים.
  בשלב ראשון, נוודא שהגשת הדו"ח לא תגרום לכם להפוך לחייבים במס, כי במצב כזה לא תוכלו לחזור בכם ותחויבו בתשלום.
  כמו כן, שכר הטרחה עבורנו יגבה על בסיס הצלחה בלבד ורק לאחר קבלת ההחזר מרשות המיסים.

  החזר מס

  בארבעה
  צעדים פשוטים!

  עונים

  על שאלון הזכאות המקוון, שעובר לבדיקת מומחים ממשרדנו

  שולחים

  את המסמכים המתאימים, על פי ההנחיות המדויקות שלנו

  חותמים

  על הדו”ח שיועבר אליכם בתוך עשרה ימי עסקים

  ממתינים

  שהכסף ייכנס ישירות לחשבון הבנק שלכם.

  מי זכאי להטבות מס?

  במידה ושירתם שירות צבאי מלא או לפחות שירות בן שנה, המדינה מעניקה לכם הטבת מס, ולכן אתם עשויים להיות זכאים להחזרי מס.

  חיילים ששירתו 23 חודשים ומעלה, יהיו זכאים ל-2 נקודות זיכוי שנתיות למשך 3 שנים מתום שירות הצבאי.

  לחיילים ששירתו 23 – 12 חודשים תינתן נקודת זיכוי שנתית אחת.

  חיילות ששירתו 22 חודשים ומעלה, תהיינה זכאיות לשתי נקודות זיכוי שנתיות למשך שנתיים ממועד השחרור.

  לחיילות ששירתו 22 – 12 חודשים תינתן נקודת זיכוי שנתית אחת.

  במידה ושירתם בשירות הלאומי, המדינה מעניקה לכם הטבת מס, ולכן אתם עשויים להיות זכאים להחזרי מס.

  אם שירתם בשירות לאומי במשך שנתיים, תהיו זכאים ל-2 נקודות זיכוי שנתיות למשך שנתיים מסיום השירות הלאומי.

  במידה ושירתם שנה בשירות לאומי, תהיו זכאים ל- 12\1 נקודת זיכוי חודשית.

  אם אתם תושבי יישוב ספר המוגדר על פי החוק, אתם זכאים להטבות מס.

  הזכאות מותנית במגורים ביישוב הספר במשך תקופה של לפחות 12 חודשים ברציפות. בסיום שנת המס, תוכלו לדרוש את המגיע לכם בעקבות העובדה שאתם מתגוררים ביישוב ספר או ביישובי פריפריות נוספים.

  זיכוי מס לתושבי יישוב ספר נע בין 5% לבין 20%, כך שמדובר בסכומי כסף לא מבוטלים.

  אם אתם עולים חדשים, אתם זכאים להטבת מס שמקנה לכם נקודות זיכוי, למשך 42 חודשים ממועד העלייה לארץ וקבלת תעודת עולה.

  במשך 18 החודשים הראשונים מאז העלייה, תהיו זכאים לרבע נקודת זיכוי על כל חודש. לאחר 18 חודשים אלו, תהיו זכאים לשישית נקודת זיכוי על כל חודש, במשך 12 החודשים הבאים. לאחר מכן, תינתן 12\1 נקודת זיכוי על כל חודש מתוך 10 החודשים הבאים. בכדי לדייק את זה במילים פשוטות, נציין כי למעשה עולים חדשים זכאים להטבות מס במשך 42 חודשים.

  אם סיימתם לימודי תואר, לימודי מקצוע או לימודי הוראה בהיקף של 1,700 שעות אקדמאיות ומעלה, אתם זכאים להטבת מס של נקודות זיכוי.

  סיום לימודי תואר ראשון יזכה אתכם בנקודת זיכוי אחת בשנה העוקבת לסיום התואר. אם סיימתם לימודי תואר שני, תקבלו חצי נקודת זיכוי שנתית אותה ניתן יהיה לממש באחת מהשנתיים שלאחר סיום התואר. סטודנטים שסיימו לימודי רפואה או רפואת שיניים, יקבלו נקודת זיכוי בשנה שלאחר התואר וחצי נקודת זיכוי נוספת בשנה שלאחר מכן. מי שסיים לימודי מקצוע המאושרים על ידי אחד ממשרדי הממשלה, יהיה זכאי לקבל בסיום הלימודים חצי נקודת זיכוי שנתית, שאותה יוכל לממש עד 3 שנים מסיום הלימודים.

  הגעתם לגיל הזהב? אתם זכאים להקלות מס משמעותיות, שבמקרה ולא מומשו תוכלו לקבל בגינן החזר מס.

  בין ההקלות לדוגמא: החל מגיל 60, יחולו על ההכנסה שלכם שיעורי מס מופחתים, בגובה של 10 אחוז וללא קשר לגובה ההכנסה בפועל, על פי מדרגת המס הנמוכה ביותר. בנוסף לכך, עבור קצבאות הפנסיה קיים פטור ממס בגובה של 52% מגובה הקצבה בפועל, עד לתקרה חודשית בגובה 8,460 ₪ נכון לשנת 2021.

  אתם הורים לילדים קטנים? המדינה מעניקה לכם נקודת זיכוי בהתאם למספר הילדים ולגילם, ולכן יתכן מאד שתהיו זכאים להחזרי מס.

  בשנת הלידה של הילד, יהיו האב והאם זכאים ל-1.5 נקודות זיכוי שנתיות.

  החל מגיל שנה ועד גיל 5, ינתנו לאב ולאם 2.5 נקודות זיכוי שנתיות.

  החל מגיל 5 ומעלה, האב לא יהיה זכאי לנקודות.

  עבור ילד מגיל 6 ועד גיל 17, תינתן לאם בלבד (או להורה המקבל את קצבת הילדים) נקודת זיכוי שנתית אחת.

  עבור ילד בגיל 18 תינתן לאם בלבד (או להורה המקבל את קצבת הילדים) 0.5 נקודת זיכוי שנתית.

  על מנת להקל על הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, מוענקות להם הטבות מס. הזכאות ניתנת עבור ילד עד לגיל 18 שעבר ועדת השמה, או ילד שמקבלים בגינו גמלת ילד נכה מביטוח לאומי.

  במקרים מסוימים ניתן לקבל את ההקלה במס אף בשל "ילדים בגירים" שמלאו להם 18, לדוגמא אם הילד סמוך לשולחן הוריו ולא יצא מחזקתם.

  החל משנת 2003 מעניקה רשות המיסים נקודות זיכוי ממס להורים לילדים עם לקות למידה. אם ילדיכם בעלי לקות למידה מסוג ADD או ADHD, אתם זכאים להטבה.

  הורים לילדים עם עיכוב התפתחותי בשל לקות למידה זכאים לקבל כשתי נקודות זיכוי בשל כל ילד בעל לקות למידה, הנלקחות בחשבון בחישוב המס של אחד מההורים. על מנת לזכות בהטבת המס יש להמציא אישור שהילד הופנה על ידי וועדת השמה לחינוך במסגרת חינוך מיוחד, כגון גן או בית ספר לחינוך מיוחד, כיתה ייעודית לחינוך מיוחד בבית ספר רגיל, או מסלול 07 בתיכונים ובחטיבות.

  גרוש המשתתף בכלכלת ילדיו, זכאי לקבל נקודות זיכוי בתשלום מס הכנסה. גם אישה שהינה חד הורית ונושאת בכלכלת הילדים זכאית לנקודת זיכוי אחת.

  הזכאים לקבלת החזר מס בגין גירושים הינם: גרוש שמשלם מזונות עבור ילדיו. הן ההורה שמגדל את הילדים, והן ההורה שמשתתף בכלכלתם- זכאים לקבל נקודת זיכוי אחת או חלק ממנה, בהתאם לחלק בכלכלת הילדים. גרוש שהתחתן שנית, זכאי לנקודת זיכוי במידה והינו משלם מזונות, אף אם התשלום הינו רק עבור גרושתו. במקרה של משמורת ילדים משותפת זכאים שני בני הזוג הגרושים לקבל נקודת זיכוי אחת. גם בני זוג שטרם התגרשו ומתגוררים בנפרד עשויים להיות זכאים להטבה.

  הורים לילדים במשפחה חד הורית, לדוגמא אם אחד ההורים אינו בחיים או שזהות ההורה השני איננה רשומה במרשם האוכלוסין- זכאים לנקודת זיכוי שנתית.

  במקרים של משמורת משותפת בין ההורים, רק אחד מההורים יהיה זכאי לקבלת ההטבה, כך שיהיה עליהם להגיע להסכמה משותפת בנושא לצורך החזרי המס.

  נכים או בעלי תעודת עיוור / לקוי ראיה- זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה, עד לתקרת הכנסה המשתנה מדי שנה.

  נכה הינו אדם שנקבעה עבורו נכות רפואית בשיעור של 100%, או נכות של 90% לפחות מחמת ליקוי באיברים שונים, לתקופה של למעלה מחצי שנה, כלומר לפחות 185 יום.

  אם אתם משלמים עבור החזקת ילדכם, אחד מהוריכם או בן זוגכם במוסד סיעודי, תהיו זכאים לקבלת זיכוי במס הכנסה. הזיכוי ניתן בצורה של הפחתה מסכום המס אותו אתם נדרשים לשלם. בני המשפחה הזכאים להטבת המס הם מי שבן זוגו, ילדו או אחד מהוריו משותק לחלוטין, מרותק באופן קבוע למיטה, עיוור או אינו שפוי בדעתו.

  גובה ההחזר הינו עד 35 אחוז לשנה, מתוך ההפרש שבין סכום ההוצאות ששולמו למוסד בכל שנה, לבין 12.2 אחוז מהכנסתו של מגיש הבקשה.

  אם רכשתם ביטוח אובדן כושר עבודה במהלך 6 השנים האחרונות, יתכן שמגיע לכם החזר מס.

  על מנת לעודד רכישת פוליסת ביטוח מפני אובדן כושר עבודה, מכירה המדינה בתשלום עבור הביטוח כ"הוצאה מוכרת" במס הכנסה, כך שהעובד זכאי להחזר מס עבורה. ההחזר בגין הרכישה אינו בגובה מחיר הפוליסה אלא בשיעור של עד 2.5% מגובה שכרו של העובד. במידה ומופרשת עבור העובד גם קופת גמל (שמוכרת גם היא כהוצאה מוכרת במס הכנסה) החזר המס המקסימלי אותו יכול העובד לקבל הינו עד 7.5% מגובה שכרו.

  במקרה שבו התפטרתם או פוטרתם וקיבלתם פיצויי פיטורין מהמעסיק, תוכלו לזכות בפטור ממס על חלק מהסכומים שתקבלו. סכום הפיצויים הפטור ממס מחושב בצורה של משכורת ממוצעת אחת לכל שנת עבודה, עד לסכום תקרה משתנה שנקבע מדי שנה.

  ניתן לבקש ממס הכנסה לפרוס את קבלת הפיצויים לסכומים קצובים על פני מספר שנים, וכך להימנע מקפיצה במדרגת המס בגין קבלה חד פעמית שלהם. על כל 4 שנות עבודה מגיעה לעובד שנת פריסה אחת, עד למכסה של 6 שנים קדימה. ניתן לבצע זאת גם רטרואקטיבית, כך שחלק מסכום הפיצויים יחושב ביחס לשנה קודמת שבה ההכנסה הייתה נמוכה יותר.

  אם פרשתם לגמלאות בין השנים 2016 עד 2019, אתם זכאים לפטור ממס בשיעור של 49 אחוז מתקרת הקצבה המזכה, וכן לפטור ממס על הפיצויים שקיבלתם בעת הפרישה. החל משנת 2020 ועד לשנת 2024 גובה הפטור עולה לשיעור של 52 אחוז.

  שימו לב: החל משנת 2025 צפוי גובה הפטור לעלות עד לסך של 67 אחוז מתוך גובה הקצבה המזכה העדכנית שתיקבע באותה שנה.

  לפי פקודת המס, עבור רווחי הון יש לשלם מס בשיעור של 25 אחוז. אולם אם אתם גמלאים מעל גיל 60 תהיו זכאים למספר הטבות מס שיקבעו על פי גובה הרווחים.

  אם קיבלתם משכנתא מהבנק, ככל הנראה רכשתם גם ביטוח חיים. הפקדות לביטוח חיים או לקופת גמל עשויות לזכות אתכם בהחזרים, כיוון שהן מעניקות לכן הטבות מס.

  ההטבות מתחלקות לשתיים: החזר מס וניכוי מס. החזר מס הינו סכום כסף שמוחזר ישירות לחשבונכם בגובה האחוז שנקבע עבורכם. כך למשל, גובה הזיכוי ממס בשל רכישת פוליסת ביטוח חיים הינו 25 אחוז. ניכוי ממס הינו סכום כסף שינוכה מחשבון ההכנסות הכללי שלכם, כך שלא יחויב במס. בעקבות כך אתם עשויים לחסוך תשלום מס בשווי של אלפי שקלים בשנה.

  אם משכתם כספים מקופת גמל, לרוב תחויבו בתשלום מס גבוה על כספים אלו. ישנם מועדים חוקיים למשיכה מקופת גמל, כמו למשל במקרה בו העובד הגיע לגיל  פרישה ופרש מהעבודה, אולם כל משיכה אחרת חייבת במס.

  למרות זאת, ישנן נסיבות מיוחדות בהן ניתן למשוך מהקופה ללא תשלום מס:

  במקרה של מיעוט הכנסות, ניתן למשוך ללא מס את סכום ההפרש שבין הכנסת העובד/ בן הזוג לתקרת שכר המינימום. בנוסף, במקרה שנקבעה עבור החוסך או קרוב משפחתו נכות רפואית לצמיתות בגובה של 75 אחוז ומעלה, או שישנן הוצאות רפואיות בגובה יותר ממחצית ההכנסה השנתית של העובד, ניתן יהיה למשוך את הכספים או את סכום ההוצאות הרפואיות ללא מס. גם משיכה מקופות גמל וקרנות פנסיה ותיקות ולא פעילות בהן היתרה היא עד לסך של 8,000 ₪, פטורה ממס.

  מס שבח הוא מס על הרווח שנוצר בביצוע עסקת מכירה של נדל"ן. המס משולם עבור הרווח בלבד, ולא עבור סכום העסקה כולה. מי שמחזיק ביותר מדירה אחת מחויב בתשלום מס שבח בשיעור של 25 אחוז.

  ישנן מספר אפשרויות לקבלת פטור ממס שבח, ואם בכל אופן שילמתם מס במקרים אלו, הוא מוגדר כמס שבח יתר ואתם זכאים להחזר.

  למשל: במכירה של דירת מגורים יחידה שהחזקתם בה לתקופה של לפחות 18 חודשים, תהיו זכאים לפטור. כך גם אם יש ברשותכם דירה נוספת שהתקבלה בירושה. תשלום מס שבח שפוצל בין בני הזוג יכול לזכות בהחזר מס, וגם פריסת תשלום מס השבח למספר שנות מס.

  כל אדם שתרם למוסד שמוכר כפטור ממס על ידי רשות המס על פי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה, זכאי לתשלום מס מופחת באותה שנה, בשיעור של 35 אחוז מסכום התרומה. הסכום המינימלי של תרומות לשנה שמעניק זיכוי ממס הוא 180 ₪.

  בנוסף לכך, חברות בע"מ שמעבירות תרומה זכאיות לקבל זיכוי בגובה מס החברות באותה שנה.

  את הבקשה ניתן להגיש עד שש שנים לאחר שנת המס, ובלבד שקיימות הקבלות שמאשרות את התרומה.

  עבור רווחי הון ורווחים מהבורסה וניירות ערך, חל מס בגובה של 25 אחוז על הרווח הריאלי. במקרה של הפסד הון, תהיו זכאים לקיזוז ההפסדים שלכם בשוק ההון על חשבון המס.

  החל משנת 2012 נכנס לתוקף הסדר חדש, שמאפשר גם לשכירים שמשקיעים בניירות ערך לקזז את ההפסדים. עד להסדר הנוכחי, רק עצמאים וגופים גדולים אשר היו מגישים דוחות שנתיים זכו לקיזוז המס, אולם בעקבות הרפורמה – גם שכירים יכולים להיות זכאים לה.